10 përfitime të patreguara shëndetësore të çokollatës së zezë

Nga Altin Joka

Çfarë nuk ju thanë për çokollatën e zezë
Pse çokollatë e zezë?
Çokollata e zezë është një ushqim i njohur për vlerat e saj ushqyese. Është bërë nga pluhuri i kakaos ose gjalpi i kakaos.
Kjo periudhë është koha e përkryer për të folur për çokollatën e zezë dhe virtytet e saj. Shumë njerëz pëlqejnë të konsumojnë çokollatë dhe disa studime kanë treguar përfitimet e saj dhe na japin shumë mësime për vendin e këtij ushqimi në një dietë të shëndetshme.
Gjithashtu, konsumimi i çokollatës së zezë në masa mesatare mund të ndihmojë shëndetin më shumë se sa besohet në shikim të parë.

Cokollata e zeze/black chocolate


#1- Konsumimi i rregullt i kakaos mund të përfitojë funksionet e trurit,
rrjedhshmërinë verbale dhe funksionet njohëse te njerëzit e moshuar me disa
aftësi të kufizuara intelektuale.

Nga ana tjetër, çokollata e zezë përmban substanca që stimulojnë sistemin
nervor (kafeinë dhe teobrominë), duke na ndihmuar të qëndrojmë vigjilentë
dhe të përmirësojmë funksionin e trurit në një afat të shkurtër.
Kini parasysh se edhe pse është një ushqim shumë i ushqyeshëm, por edhe
kalorik. Pra, duhet të kufizoni marrjen e tij sipas kërkesave tuaja ditore për
energji.

Cokollata e zeze/black chocolate
#2 -Është kundër lodhjes

Çokollata e zezë mund të ketë një efekt të butë stimulues për shkak të kafeinës
dhe teobrominës, kështu që duhet shmangur në mbrëmje tek njerëzit me
ndjeshmëri ndaj kafeinës.
Në të vërtetë, atëherë mund të zvogëlojë përgjumjen dhe të rrisë vëmendjen.
Prania e magnezit, i njohur për efektet e tij kundër stresit, e përforcon këtë
efekt kundër lodhjes.

#3-Çokollata e zezë ngre humorin

Çokollata e zezë ju bën të lumtur! Nëse trupit tuaj i mungon serotonina,
hormoni i lumturisë, shijimi i çokollatës së zezë ju kthen në ekuilibër dhe ju
vendos në një humor të mirë.
Përqendrimi i triptofanit është ndoshta shumë i ulët për të pasur efekte të dukshme. Megjithatë, kjo nuk është më pak e rëndësishme; fëmijët e lidhur me
çokollatën e zezë mund të kenë ndjenja pozitive që nga fëmijëria.
Pasi ta konsumojnë, ata automatikisht do të ndihen më rehat duke ngrënë
çokollatë vite më vonë.

Cokollata e zeze/black chocolate
#4-Mbrojtja nga radikalet e lira

Një nga përfitimet thelbësore të çokollatës së zezë është aftësia e saj për të
luftuar radikalet e lira.
Radikalet e lira janë komponime të çekuilibruara të krijuara nga proceset
qelizore të trupit, veçanërisht ato që luftojnë toksinat mjedisore ndaj të cilave
jemi të ekspozuar çdo ditë.
Antioksidantët ndihmojnë në anulimin e efektit të radikaleve të lira dhe
mbrojnë trupin nga dëmtimi.
Antioksidantët përmbajnë vitamina, minerale dhe fitokimikate. Natyra e lartë
antioksiduese e çokollatës së zezë është një nga atributet e saj më mbresëlënëse.
Flavonoidet dhe polifenolet janë dy grupe antioksidantësh që gjenden në
çokollatën e zezë, duke e bërë atë një nga ushqimet më të pasura me antioksidantë.
Kështu, sa më e lartë të jetë përqindja e kakaos e pranishme në çokollatën që
konsumoni, aq më shumë antioksidantë do të konsumoni.

#5-Virtytet e kaliumit

Marrja e kaliumit është thelbësore për organizmin tonë. Kripërat minerale
janë vërtet të nevojshme për të rregulluar ujin e trupit, por mbi të gjitha, ato
janë të përfshira në tkurrjen e muskujve dhe rregullimin e nervave.
Kaliumi është përgjegjës për veprimin brenda qelizave, dhe natriumi, i cili
vepron së bashku, luan një rol jashtë këtyre qelizave.
Përpjekja e tyre e kombinuar lejon transmetimin nervor te muskujt.
Kaliumi është gjithashtu një faktor përcaktues në parandalimin e sëmundjeve
kardiovaskulare dhe rreziqeve të trurit.
Si pjesë e praktikës së bodybuilding, do t’ju ndihmojë të shmangni ngërçet e
muskujve.
Sasia e magnezit që ka çokollata i ndihmon atletët të nivelojnë komponentët
që kërkojnë për aktivitetin e tyre fizik.
Rezultati reflektohet në forcimin e muskujve dhe një furnizim me energji që
lejon lëvizjen më të vazhdueshme dhe të vazhdueshme.

#6-E mirë për kolesterolin në total

Gjalpi i kakaos që gjendet në çokollatën e zezë përbëhet nga acid oleik (një
acid yndyror i pangopur), acid stearik dhe acid palmitik. Këto dy të fundit janë acide yndyrore të ngopura, por acidi stearik nuk ndikon në kolesterolin.
Edhe pse acidi palmitik mund ta rrisë atë, vetëm një pjesë e vogël e lipideve janë të pranishme në çokollatën e zezë.
Çokollata e zezë ndihmon në kontrollin e kolesterolit të individëve duke rritur
sasinë e kolesterolit HDL (lipoproteina me densitet të lartë), e mirë për shëndetin.

#7-Vetitë kundër stresit

Çokollata gjithashtu ka veti kundër stresit. Është ushqim rehati që na
shqetëson dhe na jep humor të mirë.
E gjithë kjo është për shkak se përmban magnez, një substancë relaksuese dhe
molekula afër endorfinës që thuhet se janë “euforike” (feniletilaminë dhe
triptofan).
Prandaj, ka një rol antidepresiv: përmban gjithashtu kafeinë, efekte tonifikuese, serotonin, një neurotransmetues kundër stresit.

#8-Është e mirë për dhëmbët tuaj

Shtesat e çokollatës së zezë me higjienë të mirë ditore dhe një sasi të moderuar mund të kontribuojnë në shëndetin e dhëmbëve.
Në të vërtetë, ai përmban një substancë të quajtur teobrominë që rekomandohet për forcimin e smaltit të dhëmbëve.
Çokollata e zezë është e mirë për smaltin e dhëmbëve dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit të dhëmbëve.
Ai ka “streptococcus mutans”, një bakter që përcakton prodhimin e acidit që
shkakton kavitete dhe është në kontrast me antioksidantët në kakao, duke
kufizuar prodhimin e acidit.

#9-Çokollata e zezë mbron arteriet

Substancat bimore që përmbahen në kokrrat e kakaos zgjerojnë enët dhe
sigurojnë që gjaku të rrjedhë pa pengesa.
Nëse vuani nga ngurtësimi i arterieve (arterioskleroza) dhe vështirësitë e
lidhura me ecjen, çokollata e zezë me të paktën 70 për qind kakao është një ndihmë e dobishme.
Megjithatë, nëse i konsumoni rregullisht, duhet të kufizoni konsumimin e
ëmbëlsirave të tjera.
Njëkohësisht, sigurohuni që të bëni mjaftueshëm ushtrime (për shembull, të
bëni një shëtitje) dhe të merrni kujdesin dentar jashtëzakonisht seriozisht,
pasi çokollata ngjitet lehtësisht në dhëmbët tuaj.

#10-Fuqia kundër plakjes

Komponentët bioaktivë të çokollatës së zezë veprojnë si një faktor mbrojtës
kundër efekteve negative të rrezatimit ultravjollcë; dielli është një nga
elementët kryesorë të plakjes së parakohshme.
Në këtë mënyrë, kakaoja mund të jetë një aleat i shkëlqyer për të përmirësuar
strukturën, densitetin, trashësinë e lëkurës dhe parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave.
Gjithashtu redukton humbjen e ujit, nxit formimin e kolagjenit dhe kontribuon
në hidratimin qelizor për lëkurë më të fortë dhe më të lëmuar. Pra, a është
çokollata e zezë e duhur për ju?
Zgjidhni cilësinë mbi sasinë për të korrur përfitimet mbresëlënëse të çokollatës së zezë. Çokollata e zezë e konsumuar në një sasi të moderuar mund të përmirësojë shëndetin.
Me të gjithë përbërësit e saj organikë dhe që promovojnë shëndetin si polifenolet dhe flavonolet, çokollata e zezë është një antioksidant i fuqishëm dhe një superushqim. Do të kishit gabim ta privoni veten prej saj.
Është treguar se rrit shëndetin e zemrës dhe trurit ndërsa lufton sëmundje të
ndryshme, vetëm disa nga përfitimet e shumta të çokollatës së zezë.

Cokollata e zeze/black chocolate

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: