Dieta alkaline: Çelësi i jetëgjatësisë dhe luftimi i sëmundjes kronike

Sot njerzit po perballen me nje game dietash nga me te ndryshmet.Disa nga keto dieta jane te mira disa jane te keqia dhe me pasoja.Por ndoshta nuk ka dietë më të mirë për jetëgjatësinë dhe largimin e sëmundjeve sesa një dietë alkaline kryesisht me bazë bimore.

Abonohuni vetem 5 euro ne muaj te keni akses ne te gjitha postimet

Lexoni me shumi nga ky postim duke u regjistruar.Faleminderit!

PARANDALIMI I RENIES SE FLOKEVE DHE FORCIMI TYRE

Nga ALTIN JOKA


Nuk ka dyshim qe te gjithe ne duam floke sa me te forte,te shendetshem dhe mos kemi probleme me renien e tyre. Megjithëse rënia e flokëve zakonisht lidhet me burrat, gratë gjithashtu vuajnë nga ky problem – dhe fatkeqësisht rënia e flokëve tek gratë është shumë më pak e pranueshme në shoqëri sot. Sot sipas studimeve rreth 35% e grave vuajne nga problemet me renien e flokeve dhe 66% e meshkujve mbi 35 vjec.Ndaj nuk eshte t’u habitur që kaq shumë njerëz kërkojnë mjete shërimi për humbjen e flokëve dhe forcimin e tyre.

Abonohuni 5 euro ne muaj te keni akses ne te gjitha postimet

Lexoni me shume nga ky artikull duke u regjistruar.Faleminderit!.

INFORMACIONI ME I BESUESHEM NE FUSHEN E NUTRITION DHE HOLISTIC MEDICINE

Cdo publikim i bazuar ne Studimet dhe Personalitetet me te mira te fushes i gjeni ketu.

Si te ruani shendetin e syrit

Këtu, në këtë artikull, jepen disa këshilla dhe sugjerime të dobishme që mund të ndihmojnë në ruajtjen dhe rritjen e shikimit. Informacioni i dhënë këtu është i lehtë për t’u ndjekur, prandaj marrja parasysh e këtyre nuk do të jetë një sfidë.

Abonohuni 5 euro ne muaj per te pasur akses ne te gjitha postimet

Lexoni me shume nga ky artikull kur te regjistroheni.Faleminderit!

Miresevini te Dashur!

Ju jam shume mirenjohes cfaredo qe ju solli ketu.

Jam i lumtur per tu angazhuar dhe ecur sebashku ne udhetimin drejt nje jetese dhe shendeti me te mire per ju,miqte dhe familjet tuaja.

Do perpiqen tju orientoj ne rrugen me te drejte te mundeshme.Ndiqni shendetin tuaj e cila eshte gjeja me e rendesishme dhe me e vyer.

Kequshyerja dhe informacioni i gabuar ju con ne rastin me te mire ne deren e doktoreve apo operacioneve te shtrenjta ose per fatkeqesine tuaj drejt humbjes se shendetit apo jetes suaj.

Burgu i Shendetit

Nje liber me keshilla se si duhet te ushqehemi shendetshem,si te parandalojme dhe luftojme semundjet dhe kujdesin per veten i bazuar ne qindra studime ,gjithashtu qindra receta gatimi te shendetshme!Mos harroni Ushqimi ka kuptim.

%d bloggers like this: