BURGU I SHENDETIT

Beni blerjen e librit duke klikuar me lart.Faleminderit!

Nje liber ndergjegjesues per rreziqet qe na rrethojne nga kompanite e ilaceve dhe te prodhimit te ushqimeve duke na sjelle deme deri ne vdekje.Ndergjegjesues se ku duhet te bazohemi per nje jete te shendetshme dhe plot vitalitet. Ky liber eshte i bazuar ne qindra studime mbi te gjitha perimet,frutat,arroret,cajrat dhe boten bimore,efektet mbi semundjet qe parandalojne dhe kurojne .Pas cdo artikulli ka nje recete te shendeteshme gatimi. Libri permban 368 faqe dhe ofrohet ne PDF nepermjet Email tuaJ.

Ne kete liber tregohet arsyeja perse i jemi larguar rruges se shendetit,kush po na i demton shendetin tone ,femijeve dhe familjes?? Pse ne ushiqimin tone,pijet,duhanin jane shtuar mijra substanca te demshme dhe qe na bejne te varur duke rene ne “Kurthin e Kenaqesise” ?

Si mund ti perzgjedhim ushqimet ne treg dhe kush jane cilesite e tyre?Vlerat e ushqimeve te shendetshme cfare semundjesh kurojne,si mund te parandalohen semundjet dhe te mposhten nepermjet ushqimit.

Te gjitha keto por jo vetem jane dhe qindra receta gatimi me ushqime te shendetshme te cilat do ndikojne ne jeten tuaj

Libri gjendet ne formatin PDF e dizenjuar me kujdes dhe ne nje cilesi shume te larte nga EVA LAND.

LEXIM TE KENDSHEM!

SI FUKSIONON ABONIMI ONLINE DHE PERFITIMET NGA KY ABONIM

Te dashur miq!

Jam i plotesisht i lumtur qe ndodheni ketu ne faqen time , i gezuar dhe i vleresuar.

Ne abonimin mujor ju keni mundesine te shetisni ne nje eskursion informacioni nga fushat e mjekesise,holistikes,botes bimore,nutricionit,dietologjise.

Studime nga universitetet me prestigjoze ne bote.Studime dhe konkluzione nga revistat me me emer ne trajtimin kunder semundjeve ,luftimit te tyre,parandalimit te tyre,shenjave qe ato japin dhe paralajmerimeve ne trupat tane ne formen e sinjaleve.

Dietat me te mira per renie ne peshe dhe rritje peshe,dieta per mposhtjen e semundjeve si diabeti,hipertensioni,tumoret dhe semundjet kronike.

Tema te tilla si shendeti lekures dhe flokeve,permisimi dhe ruajtja e shikimit,forcimi imunitetit te trupit,lufta kunder semundjeve te ndryshme,trajtimi i ushqimit si ilac

Receta te shendeteshme gatimi,kombinime ushqimesh,menyra se si te beni perzgjedhjen e duhur ne supermarkete apo dyqane ushqimesh

Ilacet bimore ,perdorimin e tyre dhe kunder kujt semundjeve mund te perdoren

Informacione pa fund duke ju kursyer kohen dhe duke ju dhene thelbin e shendetit dhe nektarin e tij te informacionit ne gazeten online.

Informacione mbi kulturen e te ushqyerit ,kulturen dhe formen e mbjatjes se shendetit mendor dhe fizik

Mos harroni shendeti eshte gjeja me e rendesishme,ndaj tregohuni te kujdeshem.

Nje dite do vdesim te gjithe ,por mos vdesim per fajin tone!

Rregjistrohuni dhe abonohuni vetem me 5 euro ne muaj dhe do keni akses te te gjitha postimet dhe surpriza te perfitimit qe do merrni ,mjafton te abonoheni tek njera nga postimet qe ju dalin ne ekran

A.J

INFORMACIONI ME I BESUESHEM NE FUSHEN E NUTRITION DHE HOLISTIC MEDICINE

Cdo publikim i bazuar ne Studimet dhe Personalitetet me te mira te fushes i gjeni ketu.

%d bloggers like this: